سامانه DHIS2

مدیریت فرآیند ثبت و پیگیری بیماران و واکسیناسیون COVID-19

سامانه DHIS2 یک مجموعه ابزار قوی برای برنامه ریزی و اجرای برنامه‌های ایمن سازی ، از جمله برای COVID-19 ارائه می دهد

پرداس اسلو dhis2

بزرگترین سیستم مدیریت اطلاعات بهداشتی جهان – توسعه یافته از طریق همکاری جهانی به رهبری UiO

راه اندازی سیستم DHIS2 در آفریقای جنوبی آغاز شد و اکنون یک پروژه جهانی با منبع باز است که توسط برنامه سیستم‌های اطلاعات سلامت (HISP) در دانشگاه اسلو (UiO) مدیریت می شود. بیش از 73 کشور در سراسر جهان از این سامانه قدرتمند برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده‌های سلامت استفاده می کنند.
بیش از 2.4 میلیارد نفر (30٪ از جمعیت جهان) در کشورهایی زندگی می کنند که از این سامانه استفاده می شود. DHIS2 به عنوان یک محصول نرم افزاری فراگیر جهانی بصورت رایگان ارائه گردیده و در برخی کشورها مورد توسعه نرم افزاری و بومی سازی قرار گرفته است. wikipedia-DHIS

داده‌های خود را جمع آوری، مدیریت، نمودار و تجزیه و تحلیل کنید

سامانه DHIS2 تمام ابزارهای مورد نیاز شما را در یک پلتفرم نرم افزاری کاملاً سفارشی و متن باز مهیا کرده که می تواند برای یک منظور استفاده شود مانند داده های بهداشتی، تدارکاتی یا آموزشی و همچنین می تواند داده ها را از منابع مختلف در یک سیستم یکپارچه جمع آوری و مدیریت کند.

تحلیل و تجسم داده ها با dhis2
تحلیل و تجسم داده ها

برای کاوش داده های خود از نقشه ها ، نمودارها و جداول محوری استفاده کنید. برای به اشتراک گذاشتن یک نمای کلی از داده ها با تیم خود، داشبوردهای غنی از اطلاعات ایجاد کنید و برای تجزیه و تحلیل دقیق تر، تمرین کنید.

در هر کجا داده
در هر کجا داده وارد کنید

با استفاده از فرم های اختصاصی در طیف وسیعی از دستگاه ها، از جمله دسک تاپ، لپ تاپ، تبلت و تلفن های هوشمند ، در هر دو حالت آنلاین و آفلاین، داده های فردی و تجمیعی را ثبت و مشاهده کنید.

مدیریت پرونده بیمار با dhis2
مدیریت پرونده بیمار

با استفاده از ماژول ردیاب ، می توانید داده های مبتنی بر فرد را جمع آوری و تحلیل کنید تا بیمار را در طی زمان ردیابی و پیگیری کنید، همچنین پیام کوتاه یادآوری ارسال کنید و برنامه های ویزیت ایجاد کنید.

امنیت dhis2
حریم خصوصی و امنیت

DHIS2 با مجموعه ای از تنظیمات حریم خصوصی تنظیم مانند مدیریت کاربر و تنظیمات به اشتراک گذاری برای اطمینان از کنترل دسترسی به داده های شما و همچنین گزینه های رمزگذاری در اختیار شما قرار می گیرد.

فراگیری dhis2
اکوسیستم فراگیر

پیاده سازی DHIS2 اختصاصی خود را با کمک برنامه های سفارشی، بسته های فراداده ماژول های مختلف و سایر ابزارهای متن باز توسعه یافته توسط انجمن برای تأمین نیازهای جهانی و محلی تقویت کنید.

جهانی سازی dhis2
بین المللی سازی

رابط سامانه DHIS2 به طور کامل به 8 زبان ترجمه می شود. اما شما می توانید محتوا و رابط کاربری خود را به همان تعداد زبان که دوست دارید ترجمه کنید و البته هر کاربر می تواند زبان کاربری خود را انتخاب کند.

چه چیزی سامانه DHIS2 را منحصر به فرد می کند؟

این سامانه ثبت به عنوان یک نمونه برجسته از محصولات دیجیتالی جهانی اینگونه از موارد مشابه متمایز می شود: یک پروژه منبع باز مشارکتی که استانداردهای بین المللی با نوآوری محلی مطابقت داشته و توسط یک جامعه متخصص بین المللی پشتیبانی می شود.

ظرفیت سازی dhis2
ظرفیت سازی

از طریق برنامه های درسی آکادمی DHIS2 ، ما به ایجاد جامعه ای از کاربران، مدیران و توسعه دهندگان ماهر این نرم افزار در سراسر جهان کمک می کنیم. با دوره های آنلاین ما سفر خود را برای تخصص در این نرم افزار آغاز کنید و منتظر آکادمی بعدی در منطقه خود باشید.

جامعه جهانی
جامعه جهانی

امکان استفاده و دستیابی به DHIS2 به لطف جامعه جهانی متشکل از متخصصان این سامانه – از جمله متخصصان نظارت و ارزیابی ، متخصصان بهداشت ، توسعه دهندگان نرم افزار و سایر موارد – که تجربیات، استراتژی های استقرار و بهترین روش ها را به اشتراک می گذارند ، همچنان در حال پیشرفت است. به ما بپیوندید.


شبکه خبره

توسعه DHIS2 توسط برنامه سیستم های اطلاعات سلامت (HISP) در دانشگاه اسلو نروژ با مشارکت شبکه بین المللی HISP انجام می شود، که کمک های منطقه ای در مورد پیاده سازی، سفارشی سازی و پشتیبانی فنی DHIS2 ارائه می دهد.

سامانه ارتقا یافته DHIS2 اختصاصی پرداس

متخصصین شرکت پردازش داده های سلامت پرداس با هزاران ساعت کار تخصصی روی نرم افزار DHIS2 موفق شده اند ضمن بر طرف کردن دهها باگ و ارور نرم افزاری، این سامانه را ارتقا داده و امکانات بومی را به آن اضافه نمایند.

برتری های DHIS2 نسخه اختصاصی پرداس:

  • تنها نسخه مجهز به تقویم هجری شمسی کامل (DHIS2 Solar Hijri calendar)
  • امکان استفاده از زبان فارسی
  • امکان استفاده از فیلد کد ملی با اعتبارسنجی بر اساس الگو بومی
  • امکان اسفاده از فیلد درج آدرس پیشرفته بر اساس با قابلیت انتخاب استان ها ، شهرها و روستاهای ایران
  • امکان ارسال اس ام اس فارسی
  • و موارد دیگر 

معرفی چند برنامه ثبت ملی تحت dhis2

نمونه داشبورد‌ گزارشات حرفه‌ای DHIS2 پرداس

در برنامه ثبت و تحلیل داده dhis2 شما بعنوان مدیر برنامه میتوانید یک داشبورد کامل از گزارشات منتخب برای خود داشته باشید، این داشبورد بعد از آنکه با رمز عبور خودتان وارد سامانه شدید به شما نمایش داده میشود، شما با مشاهده گزارشات موجود در داشبورد از وضعیت ثبت داده و وضعیت مراکز مختلف مورد بررسی آگاه می‌شوید، و می‌توانید بخش یا تمام این گزارشات را با سایر مدیران یا همکاران خود به اشتراک بگذارید…

بخشی از گستره جهانی استفاده از سامانه DHIS2

فهرست